Jewel (quel surprise)

Decided to take my own advice and do a few more deals before tomorrow morning’s cluster….well, you remember…

  1. Four boxes OR popcorn, two bags Poppycock pecan (shut up, ok?, I’m certain the nuts are antioxidant or something) $13.69 less $2 salty snack wt and $10 prior cat or $1.69 OOP
  2. Ditto above
  3. Six cans HC soup (gumbo, which will go well with my fako lobster) and one pack Sparkle paper towels: $11.85 less $10 prior cat or $1.85 OOP
  4. Ditto above

That’s it for now.  I still have plenty of stuff coming in on special orders, so I should be fine.  One thing people don’t understand is why anyone would buy so much toilet paper.  Well, let’s think about this:  it doesn’t expire; doesn’t go out of fashion; is something you will always need/use and finally, why not get a year’s supply for the cost of a couple of packs?  Ain’t rocket science, peeps.  If you don’t have the space at your place (although you can stuff tons of canned goods in banana boxes or totes under a bed), see if you can store things with family in an unused part of a basement or bedroom.

Posted in Jewel

Disclaimer: This post may contain a link to an affiliate. See my disclosure policy for more information.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *