OK, we’ve had Con Agra and GM, but where, oh, where has my Unilever gone?
Decided to hit Jewel just one more time…since I cleared out the Papa Charlie’s beef over the week-end (and hey! it is really good. just added a little bit of oil for “mouth feel” and nothing else) I can fit in more GG. just maybe not 39 boxes more… Also picked up another few boxes of brownie mix (11 constitutes a few, doesn’t it?). Actually, the bananas cost me more than anything else! .79/lb. Total OOP for GM stuff was $3.68; add another couple of bucks for the dumb ole bananas.
No multigrain Cheerios, so didn’t run cereal. Using the coupons I had, the CTC would have run me about .40 cents a box, which, as we all know, is highway robbery! I mean, I’m not rich…